انشا تصویر نویسی پایه هفتم صفحه ۲۳ روستا و طبیعت - ۲ انشا
انشای آزاد با موضوع تصویر نویسی پایه هفتم صفحه ۲۳ کتاب مهارت های نوشتاری
انشا تصویر نویسی پایه هفتم صفحه ۲۳ روستا و طبیعت - انشا شماره ۱ :
مقدمه : اکثر مردم روستاهای ایران با کار کردن روی زمین های کشاورزی کسب درآمد می کنند . در روستا زن و مرد در کار کشاورزی به همدیگر کمک می کنند .
متن انشا :
مردم روستایی خانه هایشان را با سنگ و خشت در دل طبیعت می سازند . پنجره های خانه های روستایی از هر طرف رو به طبیعت زیبا باز می شود و هوای پاکیزه طبیعت داخل خانه های روستایی جریان پیدا می کند .
از پنجره ی خانه ها مناظر شگفت انگیز طبیعت شامل کوه ، درخت و کشتزارها قابل دیدن است . در روستاها اثری از ترافیک و آلودگی هوا نیست و مردم هوای پاک را تنفس می کنند .
مردها در روستا روی زمین های کشاورزی کار می کنند و زن ها نیز به مردها در کارشان کمک می کنند . مردها با بیل زمین را شخم می زنند و آن را برای بذر پاشیدن آماده می کنند و زن ها هم ، بذرها را پخش می کنند و در مواقع مناسب زمین های کشاورزی را با استفاده از سطل های دسته دار آبیاری می کنند . بعد از روییدن محصولات زن ها به مردها در برداشت محصول کمک می کنند .
انشا تصویر نویسی پایه هفتم صفحه ۲۳ روستا و طبیعت - انشا شماره ۲ :
یکی از دوستانم که از فامیل های ما نیز می شد ما را به خانه شان در روستایی دعوت کرد و ما از شهر به آن سمت راه افتادیم و شب هنگام به آنجا رسیدیم؛ در آن روستا خانه ها در کنار یکدیگر بر روی دامنه ی کوه قرار گرفته بودند و زمین های کشاورزی آن ها نیز در نزدیکی خانه هایشان قرار داشت.
صبح هنگام همزمان با طلوع آفتاب ما با صدای خروس های آن ها از خواب بلند شدیم و به داخل حیاط و به زیر آفتاب رفتیم و صبحانه ی خود را با نان و شیر محلی و تازه میل کردیم.
پس از آن پدر دوستم به سر زمین های کشاورزی شان رفت که در آنجا سبزی و گندم کاشته شده بود و بعضی از زمین هایشان هم خالی بود که پدر منی با پدر دوستم مشغول به آماده سازی آن زمین برای کاشت یک محصول دیگر کردند و سپس بذر ها را به من و دوستم دادند تا در آن زمین بپاشیم.
مادر من و دوستم با همدیگر مشغول به چیدن سبزی های تازه و رسیده شده بودند و آن روز در آن روستا و آن هوای پاک و سالم به من خیلی خوش می گذشت.
پس از آن دوستم من را به حیاط پشتی خانه شان برد که در آنجا مرغ، خروس، گاو، بز و گوسفند نگهداری می کردند و دوستم مشغول به دوشیدن شیر گاو آنجا شد تا بعدا با آن بتوانند شیر، دوغ، ماست و کره های خوشمزه با آن درست کنندو میل کنند.
من در آن روز چیز های زیادی یاد گرفتم مثلا این که آرامشی و لذتی که در زندگی کردن در روستا وجود دارد هرگز نمی تواند در شهر وجود داشته باشد و یا شاید در آینده بیشتر مردم از زندگی کردن در شهر خسته شوند و به زندگی زیبا در روستا ها پناه ببرند.
نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید.

انشاء پاییز نگارش پایه یازدهم-درس اول

انشا باران صفحه 20 کتاب نگارش پایه دهم

انشا گذر رودخانه صفحه 21 کتاب نگارش نهم

انشا ازاد صفحه 20 کتاب نگارش هشتم

انشا حیاط مدرسه صفحه 20 کتاب نگارش هفتم

انشا با موضوع زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد

انشا با موضوع دیدن یک شکار چی از دریچه ی چشم یک آهو

های ,روستا ,زمین ,ها ,انشا ,خانه ,می کنند ,های کشاورزی ,زمین های ,روستا و ,هفتم صفحه ,انشا تصویر نویسی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

طلا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد Poems of movahede mousavi صهبای صهبا دانلود سرا روزنوشته‌های من گوپاس,گسترش و پردازش الکترونیکی سیستم مای فایل موسسه نشر و ویرایش ویرا نشر شاعرانه عشق سايت مشاوره کنکور هيوا