کتاب مهارت های نوشتاری پایه هفتم درس ۵ صفحه ۶۳ با موضوع کفش
انشا  با موضوع کفش شماره ۱ :
کفش وسیله ای برای پوشش پا و محافظت پا از ناهمواری ها و سنگ ها و سایر اشیا برنده است . پا یک اجزای مهم بدن است که کفش وظیفه نگهذاری  از قلب دوم انسان را دارد کفش ها  در سایز ها و رنگ و جنس های مختلف در بازار وجود دارد .
ما انواع کفش  داریم که از نوع نه و مردانه و بچه گانه می باشد  که هر یک از آدم ها بر اساس  سلیقه و علاقه خود نوع ا ن را انتخاب می کند. انواع آن  مانند پاشنه دار ,اسپرت ,مجلسی ,رسمی ,چوتین و جکمه است و جنس های مختلف مثل جرم ,پارچه ای ؛لی,پلاستیکی و غیره … دارد . من کفش های خود را خیلی دوست دارم و با واکس زدن و شستشو ان سعی میکنم  تا کفش های خود را سالم نگه دارم . کفش  ورزشی من با کفش مهمانی من فرق دارد زیرا هر کفشی به دلیل نوع آن کاربرد های  مختلفی دارد
کفش ورزشی مخصوص ورزش و پیاده روی است . کفش مهمانی مخصوص خودش است
انشا با موضوع کفش شماره ۲ :
بند مقدمه :
انسان های برای اینکه راحت تر زندگی کنند ، طبیعت را مهار کرده اند . آن ها از طبیعت ابزار ساخته اند و آن ها را به خدمت درآورده اند . یکی از این ابزارها کفش است .
بند بدنه :
جمله موضوع :
شاید کفش ها قدمتی برابر با قدمت زندگی انسان ها بر روی کره زمین دارند . کفش ها چگونه ساخته شدند ؟ اولین کفش را چه کسی درست کرد ؟ معلوم نیست ، اما هر چه که هست ، کفش یکی از مهم ترین و اساسی ترین دست آوردهای انسان بود .
بند کامل کننده :
امروزه انسان ها کفش ها را با مدل ها ، رنگ ها و اندازه های مختلفی تولید می کنند و بر اساس شرایط کاری و زندگی از نوع مخصوصی از آنها استفاده می کنند . استفاده از کفش در زندگی برای راحتی انسان ها است ، اما گاهی کفش ها نه تنها باعث راحتی و آسایش نمی شوند ، بلکه باعث عذاب و ناراحتی می شوند .
بند نتیجه :
شاید کمتر به اهمیت کفش ها فکر کنیم . کفش ها در زندگی انسان ها بسیار اهمیت دارند . آنها محافظ پاها و قلب دوم انسان ها هستند . گذشته از وظیفه حفاظت ، باعث سالم ماندن اسکلت بدن نیز می شوند . پس باید در انتخاب کفش دقت کنیم .
انشا  با موضوع کفش شماره ۳ :
مقدمه :
آدم ها در زندگی به دنبال راحتی و آسایش بیشتر هستند و برای اولین بار برای راحتی بیشتر پا و هم چنین محافظت از آن ابزاری را به نام کفش ساخته اند . 
در گذشته برای ساخت کفش فقط به جنبه حفاظتی آن توجه می کردند و کفش ها را برای محافظت استخوان های پا در برابر خطرهای محیط زندگی مانند سنگ های تیز ، تیغ ، زمین داغ و . می ساختند ولی امروزه علاوه بر محافظت از پا به جنبه ی زیبایی در ساخت کفش توجه می کنند و کفش های بسیار زیباتر از زمان قدیم می سازند . 
کفش ها در انواع مختلف و با مواد مختلفی ساخته می شوند . برخی از کفش برای فعالیت های ورزشی ساخته می شوند مانند کفش اسپرت ، برخی از کفش ها برای مکان های رسمی ساخته می شود و برخی از کفش ها فقط برای راحتی پا ساخته می شوند . در ساخت کفش ها از چرم ، پلاستیک ، کتان و چوب استفاده می شود و کفش چرمی ، کتانی و . تولید می شود . هم چنین کفش ها برای جنسیت و سن های مختلف ساخته می شوند و توسط مردان ، ن یا بچه ها استفاده می شوند . 
نتیجه گیری : کفش ها در زندگی  نقش مهمی دارند و یکی از ابزارهای رفاهی هستند که آدمیان از زمان قدیم تا ابد از آن ها استفاده خواهند کرد . 
انشا  با موضوع کفش شماره ۴ :
صبح زود با عجله از خواب بر خاستم و لباس های مدرسه ام را بر تن کردن و در سفره مقداری صبحانه برداشتم و در راه همزمان با میل کردن صبحانه لباس های نیمه تمام را درست می کردم تا این که قبل از بسته شدن کامل در مدرسه من خودم را رساندم.
سر کلاس بچه ها مشغول به صحبت کردن بودند تا این که من در بین کلام آنها فهمیدم که زنگ بعدی ما زنگ ورزش است و من آن موقع متوجه شدم که شب قبل لباس های ورزشی ام را داخل کیفم گذاشته ام و در کیف را باز کردم اما متوجه شدم که کفش های ورزشی خود را از داخل حیاط که برای ساعت ورزش گذاشته بودم بر نداشته ام.
ساعت ورزش لباس های ورزشی ام را بر تن کردم و به طور مخفیانه ای که معلم ورزشمان متوجه نشود که من کفش های ورزشی را به پا نکرده ام در آنجا حضور یافتم و در یار کشی تیم فوتبال شرکت کردم.
آن روز در بازی فوتبال خیلی به من خوش گذشت و زمان به خوبی و خوشی داشت سپری میشد تا این که کفش نامناسب من به زمین گیر کرد و به زمین افتادم و آسیب بدی دیدم اما اجازه ندادم تا مربی ورزشمان بویی از این ماجرا ببرد و من بعد از تعطیل شدن مدرسه با پدرم به بیمارستان رفتیم و پایم را گچ گرفتند اما بعد از آن ماجرا من درس عبرت بزرگی گرفتم و آن درس این بود که در هر مکان و برای هر کاری با کفش مناسب آن کار حاظر شوم تا دیگر شاهد این گونه خاطرات تلخ برای خود نباشم.
نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید.

انشاء پاییز نگارش پایه یازدهم-درس اول

انشا باران صفحه 20 کتاب نگارش پایه دهم

انشا گذر رودخانه صفحه 21 کتاب نگارش نهم

انشا ازاد صفحه 20 کتاب نگارش هشتم

انشا حیاط مدرسه صفحه 20 کتاب نگارش هفتم

انشا با موضوع زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد

انشا با موضوع دیدن یک شکار چی از دریچه ی چشم یک آهو

کفش ,ها ,های ,، ,انسان ,ساخته ,کفش ها ,می شوند ,با موضوع ,موضوع کفش ,های ورزشی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

needfor shayanikray سالم زیبا مردم شناسی و گردشگری وبلاگ خانه ويرايش و نگارش* مطلبستان* خانه کتاب سامانه اطلاع رسانی کارگاه های روان شناسی و مشاوره در تهران MohammadReza Roohafza پژوهش گاه دانشجویان رویا